fbpx

תובל-מינימל מציגה: חלונות בלגים מברזל, מבלי להתפשר על ביצועי החלון. חמישה חידושים ויתרונות טכנולוגים

חלונות בלגיים מברזל

למה לחלונות בלגים מברזל מוניטין רע?

חלונות אלומיניום, מורכבים מפרופילים מוגמרים שמגיעים למתקין החלונות צבועים, ומוכנים להרכבה. חלונות מברזל, לעומת זאת, מיוצרים באופן מותאם למאפייני הפתח הספציפי, באמצעות ריתוכים של פרופילי הברזל. לאחר תהליך הייצור, עובר החלון תהליכי גימור שכוללים שיוף, הגנה נגד חלודה (גילוון), צביעה והוספת אלמנטים לאיטום. לאיכות הייצור וההתקנה השפעה קריטית על טיב המוצר הסופי – מנגנוני התפעול, מאפייני האיטום והבידוד, והעמידות של הברזל כנגד חלודה.

יצרנים לא מקצועיים, או יצרנים שהוזילו את תהליכי הייצור וההתקנה, הובילו ליצירת שם רע לחלונות פרופיל בלגי מברזל, ותפיסות מוטעות באשר למאפייני המוצר. בניגוד לתפיסות המוטעות, חלונות ברזל שמיוצרים ומותקנים ברמה גבוהה יקנו ביצועים, הנאה תפעולית ועמידות לשנים רבות יותר, אף בהשוואה לחלונות מחומרים אחרים (עץ, ואלומיניום).

הפרופיל האיכותי והמתקדם ביותר בשוק

הלקוחות הוותיקים של תובל מציינים מספר יתרונות, שנשמרים עם השנים: נראות מוצר שלא “מתיישן”, הנאה תפעולית, ומנגנונים שלא מתקלקלים. תודות לשיטות הייצור המתקדמות החלונות של תובל מבטיחים איטום מושלם לרוח, גשם ורעש, ובידוד טוב – במיוחד באיזורים בגוהים בהם התקנו חלונות עם זגוגית כפולה (בידודית).

בזכות הניסיון רב השנים, והדגש שתובל שמים על ייצור איכותי, והטמעת טכנולוגיות מתקדמות, מובטח מוצר איכותי ומתקדם. להלן מספר דוגמאות ליתרונות של החלונות והדלתות של תובל:

#1 הגנה אופטימלית נגד חלודה בשיטת גילוון חדשנית

הלחות, החום, והקרבה לים יוצרים תנאי סביבה קשים מאד שגורמים לברזל להחליד באופן מואץ. זאת אחת הסיבות שייצור זול וברמה נמוכה הוביל ליצירת שם רע לחלונות פרופיל בלגי מברזל.

ציפוי הברזל באופן מקצועי, וברמת ייצור גבוהה מאד, מבטיח הגנה מלאה על המוצר מפני חלודה, ומאפשר הנאה מהיתרונות המשמעותיים הגלומים במוצר זה.

כדי להבטיח הגנה מושלמת שתחזיק לאורך שנים, תובל מיישמת, מזה מספר שנים, תהליך מורכב ויקר שנקרא גילוון בשיטת התזת אבץ חם. בהשוואה לגילוון
אלקטרוסטטי רגיל (בריכות גילוון), האבץ החם יוצר ציפוי עבה יותר, שמככסה את כל פני השטח של המוצר המוגמר, כולל החיבורים והפינות.

#2 מראה דק ומינימליסטי בזכות החוזק המשמעותי של הברזל

הפרופיל המינימליסטי, והמראה האלגנטי הוא וודאי מהמאפיינים המוכרים ביותר של החלון הבלגי. תודות לחוזקו של פרופיל הפלדה ניתן לייצר באמצעותו חלונות בעלי מסגרת דקה במיוחד. המסגרת הדקה מקנה לחלון הבלגי את המראה הנקי והמעוצב.


פרופיל הברזל חזק יותר מפי 3 בהשוואה לאלומיניום. תודות למאפיין זה, הפרופיל הבלגי שעשוי מברזל, הוא הבחירה הטבעית לחלונות בעלי מסגרת צרה. כך חודר החוץ אל פנים החדר, באמצעות יצירת ויטרינות ענק בעלות מסגרת דקה במיוחד.

#3 בידוד תרמי והקונספציה השגויה

בניגוד לדעה הרווחת, החלון הבלגי מבודד תרמית, תודות לתכונות הפיסיקליות של ברזל, של הולכת חום נמוכה. באמצעות שילוב זכוכיות מתקדמות בעלות תכונות בידוד תרמי, כגון זכוכית בידודית בעלת שתי זגוגיות ומרווח אוויר ביניהן, ניתן לייצר חלונות בלגים מברזל בעלי ביצועים תרמיים מעולים, ואף טובים יותר, בהשוואה לחלונות מאלומיניום.

האלמט המשמעותי המשפיע על הבידוד התרמי הוא הזיגוג. הפרופיל הדק של החלון הבלגי מברזל מאפשר זאת. ממש כמו בחלונות אלומיניום – בחירת זכוכית בידודית תשפר את רמת הבידוד של החלון.

ניתן להשיג יכולות בידוד תרמי בחלנות בפורפיל בלגי באמצעות בחירת זכוכית מתאימה. יצרני פרופיל בלגי ברזל רבים אינם יודעים להטמיע זכוכית בידודית בפרופיל בלגי ברזל. כך נוצרה התפיסה המוטעית שכל חלונות הבלגי ברזל אינם מבודדים היטב.

בכל הנוגע לאיטום – תובל מייצרת את כל החלונות והדלתות עם איטום גומי כפול – משני צידי הכנף. יישום זה, לצד תכנון נכון, והקפדה על פרטים מתאימים שפותחו לאורך השנים, מבטיחים איטום מושלם נגד חדירת מים ורוח. יתרה מזאת, האיטום שמושג בחלון עם פתיחת ציר, טוב משמעותית בהשוואה לאיטום שמושג באמצעות מברשות בחלונות הזזה מאלומיניום, שאינן אוטמות את הפתח לחלוטין.

#4 גמישות בעיצוב ובתפעול

החלון הבלגי, על מרכיביו השונים, מתוכנן ומיוצר באופן פרטני על פי דרישות האדריכל והפרויקט. בכך הוא מאפשר התאמה פרטנית של המוצר, מבחינה טכנית ומבחינה עיצובית, כדי להגיע לפתרון המושלם לפתח.

מבחינה עיצובית ניתן לתכנן את החלון הבלגי במבחר סגנונת. כך לדוגמא לבית בסגנון עיצובי כפרי נתאים חלונות עם חלוקות, ולבית בסגנון מודרני – ויטרינות גדולות בעלות מסגרת דקה במיוחד. תודות לתכונותיו העיצוביות, ניתן להתאים לחלון הבלגי עזרים כגון ידיות ומנעולים ממגוון סגנונות עיצוביים.

הפרופיל הבלגי הרגיל מוגבל לפתיחה באמצעות צירים. תובל-מינימל פיתחה פרופיל ברזל מינימליסטי לפתיחה בהזזה. כך ניתן לשלב ויטרינות שנפתחות בהזזה, לצד חלונות בלגים קלאסיים מבלי לפגוע במראה הייחודי והמינימליסטי של הברזל. פתיחה בהזזה מאפשרת, בן-השאר, התקנת מערכות הצללה ורשתות לויטרינות הגדולות תוך שמירה על נוחות תפעולית מיטבית.

#5 עמידות, וחיי מוצר ארוכים מאד

הברזל הוא מחומרי הבנייה החזקים ביותר. כך לדוגמה, ניתן לראות כיום באירופה מבנים קלאסיים, שנבנו לפני מאות שנים, עם חלונות בלגיים שניראים מצויין גם אחרי שנים ופועלים ללא דופי.

חלון בלגי אשר יוצר בשיטות מתקדמות הכוללות, בין השאר, ניקוי חול וגילוון בהתזת אבץ חם, צביעה מתקדמת, ושימוש בעזרים מאיכות מעולה ישמור על מראה מצויין ותקינות פונקציונאלית לדורות. על מנת להבטיח את חוסנן של הויטרינות הגדולות, תובל משתמשת בפרופיל בלגי מיוחד ומחוזק – W-500FR. חזות הפרופיל דומה לזו של הפרופיל הרגיל, אך עובי הדופן שלו גדולה יותר. הפרופיל משמר את המראה המינימליסטי, ומקנה חוסן ועמידות לשנים רבות.

הפניות

Steel Windows Institute: “Architect’s guide to Steel Windows and Doors”. See: www.steelwindows.com

Thermal conductivity of Metals: www.engineeringtoolbox.com

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
סגירת תפריט